wordpress Neden Kullanmalıyım?

wordpress Kolay Yönetilebilen Web Panel Sistemidir.
WordPress Dünya’nın en gelişmiş açık kaynak kodlu içerik yönetim sistemidir. İçerisinde binlerce eklenti ve tema barındırır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu sistemin aynı zamanda ücretli hizmet’de vermektedir. Aralarındaki fark ise hosting domain gibi temel gereksinimleri tek bir yerden sağlayabilirsiniz. Hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, tıklamalar ile her türlü içeriği üretmenize, internet ortamında yayınlamanıza ve yönetmenize olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress Ne İşe Yarar?
Siteler için hazırlanmış ücretsiz sınırsız kullanım hakkına sahip olabileceğiniz bir (CMS) içerik yönetim sistemidir. Sitenizi daha kolay yönetmenizi sağlayan ve bir çok özelliği ile site kurulumu ve kullanımı açısından kolaylık sağlar. Bir blog sahibi iseniz yazı yazmak için kaynak kodlara girmenize gerek kalmadan admin sayfasına girerek tek sayfa üzerinden bu işlemleri halledebilirsiniz.

Wordpress Kullanımı?
Bu yüksek katılım bünyesi içerisinde sayı giderek de artmaktadır. Wordpress kullanan birçok kişi bu sayede çok kısa bir zaman içerisinde web sitesini hazır hale getirebilmekte ve site bünyesinde sunulacak olan resimler ya da her türlü yazı ve iletişim bilgileri yayımlanmaya başlanabilmektedir. Özellikle de ücretsiz olarak internet ortamından herkese sunulması ve buna paralel olarak açık kaynak kodlu bir şekilde hizmette olması nedeni ile bu alanda uzman kişiler tarafından da desteklenmekte ve sürekli olarak gelişimine katkı sağlanıp daha kolay kullanım olanağı sunulmaktadır. Bu yüzden sağlam bir blog hazırlama programı olarak da en iyiler arasında olduğunu söylemek mümkündür.

WordPressi nasıl öğrenebilirim? WordPressi öğrenebilmek için öncelikle kurulumunuzu yapın ve sadece 2 ayınızı öğrenmek için ayırın çeşitli temalar yükleyin temalar üzerinde değiştirmelerde bulunun, birşeyleri denemekten korkmayın. Deneyerek daha hızlı öğreneceğiniz kanaatındayım. Kafanıza göre şekillendirin, bilgi kazanmak için sorun cevap alın. Bir şeyleri öğrenebilmek için öncelikle tüm kafanızı ona ayırmanız gerekmektedir. WordPress hakkında bir sorunuz var ise yorum olarak veya iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.